Co to jest i jakie są korzyści wykorzystania technologii AirPillow Vossen

Od lat Vossen inwestuje w najnowsze technologie produkcji i sprzęt, by produkty przez niego wytwarzane spełniały oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W poszukiwaniu idealnej tkaniny frotte Vossen opracował technologię AirPillow, która wykorzystuje siłę powietrza.

Tradycyjna jakość frotte

  • Zwichrzone i poskręcane pętelki frotte

Jakość Vossen

  • równe, poukładane pętelki frotte
Chcąc stworzyć tkaninę idealną, Vossen opracował technologię AirPillow, która wykorzystując siłę powierza odkształca zwichrzone pętelki frotte i sprawia, że  są równomiernie ułożone oraz mają owalny, nieskręcony kształt.

Korzyści wynikające z użycia technologii AirPillow Vossen

Tkanina frotte produkowana jest z przędzy bawełny i jest tworzona z osnowy podstawowej, pętelkowej oraz wątku. Osnowa podstawowa tworząca strukturę tkaniny jest wykonana z bardzo mocnej, gładkiej przędzy i jest mocno naprężona. Osnowa pętelkowa jest natomiast wykonana z przędzy miękkiej i puszystej, która w większości przypadków przy tradycyjnie produkowanym materiale frotte jest skręcona co zmniejsza chłonność tkaniny i jej puszystość.

Dzięki wykorzystaniu technologii AirPillow produkty Vossen są zdecydowanie bardziej chłonne i miękkie niż produkty konkurencji a naturalny proces pylenia został zredukowany o 90%