Blog2020-04-28T20:41:13+02:00

Bawełna RECOT2® – co to jest?

Co to jest bawełna RECOT²®?

RECOT²® czyli recycled cotton to mieszanka bawełny pochodzącej z recyklingu i bawełny organicznej z certyfikatem GOTS. Ideą RECOT²® było wyprodukowanie przędzy porównywalnej pod względem jakości z czesaną przędzą organiczną, ale o lepszej równowadze ekologicznej. Aby tak się stało, zmieszano 25% bawełny pochodzącej z recyklingu z nieużytych elementów tkanin przed-konsumenckich z 75% bawełny organicznej.

Produkcja przędzy bawełnianej zawierającej bawełnę pochodzącą z recyklingu była możliwa dzięki opracowaniu nowej metody przędzenia, która pozwala uzyskać przędzę jeszcze bardziej miękką i chłonną niż konwencjonalna przędza przy oszczędności wody szacowanej na 5000 litrów na kilogram.

Kolekcja Mystic od Vossen powstała z przędzy RECOT²®. Wyprodukowana w sposób wegański zachwyca unikalnym designem i pięknymi kolorami.

11 czerwca, 2021|Categories: Uncategorized|0 Comments

Szlafrok – krótka historia

Szlafrok – krótka historia i ciekawostka Vossen

Źródła historyczne mówią, że części garderoby przypominające dzisiejsze szlafroki używane były już w II wieku. W XVIII bogato zdobione jedwabne i lniane szlafroki święciły triumfy i świadczyły o wysokim statusie społecznym. Dopiero w 1951 roku założyciel firmy Vossen, Burghard Vossen wymyślił, dopracował i finalnie opatentował tak popularny w dzisiejszych czasach szlafrok frotte.

23 marca, 2021|Categories: Uncategorized|0 Comments

Trwałość kolorów

Trwałość kolorów

Vossen może poszczycić się jednym z najnowocześniejszych i najbardziej przyjaznych dla środowiska procesów barwienia w przemyśle włókienniczym. Jest to technologia barwienia na zimno, tzw. cold block dyeing processes.

Zalety:

  • W procesie stosowane są tylko barwniki przyjazne dla środowiska. Zamiast ciepła i chemii, tkanina ma dużo czasu (do 24 godzin) na połączenie z barwnikami w tzw. zimnej kąpieli
  • Kolory produktów są bardziej trwałe i intensywne ze względu na dłuższy czas reakcji wiązania barwnika i włókna bawełny
  • 50% mniejsze zużycie energii
  • 40% mniejsze zużycie chemikaliów
  • Nie ma potrzeby prania wstępnego produktu ze względu na minimalne zastosowanie środków chemicznych
22 października, 2020|Categories: Uncategorized|0 Comments

Pylenie produktów frotte – czy tzw. kłaczki to normalka?

Tak i Nie

Ręczniki to naturalne, bawełniane produkty dlatego na początku użytkowania mają prawo delikatnie pylić. Jak długo? – maksymalnie kilka pierwszych prań.

Wszystko zależy od jakości włókien bawełny użytych do produkcji wyrobów frotte oraz technologii produkcji.

Bawełna, której używają świadomi producenci ma dłuższe i mocniejsze włókna dzięki czemu produkt końcowy jest również wysokiej jakości, jest trwalszy i mniej pyli. Tak właśnie jest w przypadku produktów Vossen.

Dodatkowo firma Vossen opracowała technologię AirPillow®, która wykorzystując siłę powietrza wydmuchuje niepotrzebne bawełniane pyłki.

Dzięki wykorzystaniu wspomnianej technologii naturalny proces pylenia produktów frotte został zredukowany aż o 90% w porównaniu do produktów konkurencji. Siła powietrza wykorzystywana w technologii AirPillow® odkształca również zwichrzone pętelki frotte sprawiając, że mają owalny, nieskręcony kształt dzięki czemu produkty Vossen bardzo chłonne i miękkie bez użycia środków chemicznych.   

Więcej informacji na stronie: https://vossen.pl/technologia-airpillow/

31 lipca, 2020|Categories: Uncategorized|0 Comments

Jakiej energii używa Vossen w procesie produkcji?

ZIELONEJ !!100% energii, której używamy do produkcji ręczników, szlafroków i dywaników pochodzi z całkowicie odnawialnych źródeł – z wiatru, wody, biomasy i słońca. Dzięki temu nasza fabryka może funkcjonować i rozwijać się się w sercu parku krajobrazowego austriackiego Burgenlandu.

29 maja, 2020|Categories: Uncategorized|0 Comments
Przejdź do góry