„AIRPILLOW TECHNOLOGY”

Od wieków rytuał codziennej kąpieli dostarcza relaksujących i odprężających doznań ciału i duszy. Rzymianie, Grecy a także kultury wschodnie od zawsze znały dającą energię siłę wody. Wciąż wzrastające tempo życia zwiększa poziom stresu oraz niepokoju, nadszedł czas by zająć się sobą.

„Airpillow Technology” – opracowana przez firmę Vossen, ręcznik charakteryzuje się miękkością w dotyku, ale posiada sprężystą i mocną podstawę. Pętelki, dzięki zastosowaniu tej technologii, która wykorzystuje potencjał i siłę powietrza, ułożone są bardzo równomiernie, właśnie to daje ręcznikowi zwiększoną absorpcję co zwiększa komfort i efektywność użytkowania a co za tym idzie daje energię niezbędną nam w ciągu dnia. Ciekawe jest, iż w wyniku tego procesu zredukowana zostaje o 90% ilość pyłków jakie zazwyczaj są w naturalnym włóknie jakim jest bawełna. Wszystkie produkty frotte firmy Vossen są poddawane zabiegowi „Airpillow Technology”.

Airpillow_2.indd

„BAWEŁNA PIMA”

PIMA jest luksusowym, najdroższym na rynku włóknem, które w czasie wzrostu musi sobie radzić z wyjątkowo trudnymi warunkami środowiska, ale dzięki temu za strukturą jej włókien kryje się nadzwyczajna jakość.

PIMA posiada lepiej oczyszczone i dłuższe (do 45mm) włókna niż zwykła bawełna. Charakteryzuje się naturalnie jedwabistym połyskiem. W dotyku jest niebywale miękka i niezwykle chłonna dlatego używając jej do osuszania ciała wydaje się tak miła i ciepła. Wszystko dzięki świetnemu transferowi z powierzchni do rdzenia włókna. W rezultacie, stosując ręcznik z bawełny PIMA z kolekcji Dreams, skóra nie wychładza się.

Kolejną, szczególnie interesującą kwestią związaną z kolekcją Dreams firmy Vossen, jest fakt, że ręczniki z bawełny PIMA stają się jakościowo lepsze im częściej je pierzemy! Udało się to osiągnąć poprzez bardziej stabilne umocowanie włókien PIMA do tkaniny, a wszystko dzięki wieloletniemu tkackiemu doświadczeniu firmy Vossen.