O nas

Austriacka firma Vossen powstała w 1925 roku. Jej założycielem był Burghardt Vossen. Od początku firma zajmowała się produkcją ręczników, szlafroków i dywaników łazienkowych. Dzięki wysokiej jakości i staranności wykonania produkty firmy znalazły uznanie i zdobyły renomę wśród klientów z niemal całej Europy i wielu krajów na świecie. Dziś firma Vossen jest jedną z najlepiej znanych marek na zachodzie Europy.

 

Do produkcji swoich wyrobów firma wykorzystuje najszlachetniejsze gatunki bawełny takie jak np. PIMA, nadają one wykonanym z nich ręcznikom wyjątkową miękkość i zwiększa ich właściwości absorpcyjne. Doskonałą trwałość i wartości użytkowe wyroby Vossen zawdzięczają wysokiej gramaturze frotte, oraz innowacyjnej technologii produkcji takiej jak Airflow Technology, Low Twist, oraz specjalny gęsty splot dla ręczników hotelowych. Oprócz walorów praktycznych ręczniki, szlafroki i dywaniki firmy Vossen cechuje ciekawe wzornictwo i bogata kolorystyka.

 

Wszystkie produkty opatrzone marką Vossen mają ponadto certyfikat Oeko-Tex-Standard 100 potwierdzający humanekologię produktu włókiennicznego i dającego gwarancję bezpieczeństwa i wysokiego komfortu używania wyrobu.

Go to top